Nejbližší termíny kurzů: sobota 11.10.2014

Vinuté perly - začátečníci - 3 volná místa 


  Chainmaille -

  základní vazba

 

 

 

Více v Kurzy a workshopy

Jste zde

Domů

Nejen o skle

Kahany a hořáky

Základní přehled o konstrukcích kahanů použitelných pro práci se sklem, zejména sodnodraselným. Článek obsahuje i informace o nejběžnějších druzích plynu používaných jako palivo.

Korálky z jeskyně Býčí skála

Jeskyně Býčí skála se nachází ve střední části Moravského krasu na dolním konci Křtinského údolí. Spolu s Rudickým propadáním tvoří druhý nejdelší jeskynní systém u nás, s celkovou délkou chodeb okolo třinácti kilometrů.

Skleněné gombíky

Když se řekne Velkomoravská říše, vybaví se mnohým lidem gombík. Dá se říci, že tímto typickým šperkem  Velká Morava proslula.

Repliky korálků nebo fantasy?

Bylo by více než troufalé tvrdit, že vyrábíme repliky keltských, staroslovanských, velkomoravských, či jiných velmi starých korálků. Osobně tvrdím, že se jedná o pohledové makety, nebo o korálky na motivy těch historických.

Něco málo z historie skla

V šerém dávnověku, praví stará pověst, zahnala bouře loď s nákladem sody k pobřeží. Námořníci rozdělali na pláži oheň a kotel, ve kterém si vařili jídlo, postavili na kusy sody, kterou vytáhli z podpalubí. V ohništi pak našli kusy neznámé hmoty vzniklé roztavením písku. První sklo bylo na světě...

Přihlášení

Novinky

11/24/2012 - 14:10
12/18/2011 - 17:01